U krugu škole 2

Autor: Mirjana Spajić Buturac, 10. 11. 2013.

Zagrebačke ulice oduvijek su bile nepresušno vrelo inspiracije. No, ovoga puta one su se transformirale u otvorenu galeriju učenicima Škole primijenjene umjetnosti i dizajna,koji su pod budnim okom svojih profesora-mentora, upravo tu odlučili izložiti svoje radove: u izlozima poznatih donjogradskih puteva koji okružuju njihovu školu. „U krugu škole 2“ projekt je u kojem kao mentor sudjeluje i bivši profesor iz Obrtničke škole za osobne usluge, prof. Vladimir Šimunić, koji nas je i ovoga puta pozvao da svojim prisustvom popratimo još jedan hvale vrijedan i nagrađen školski projekt u kategoriji suvremene umjetnosti.

Frankopanska, Gundulićeva i Masarykova ulica te Ilica pune su izloga iz kojih vas mame sjajni scenski elementi, modni crteži, umjetničke fotografije, dizajnerski namještaj i nakit te pregršt drugih, iznimno zanimljivih uradaka bivših i sadašnjih učenika ŠPUD-a. Izložba je otvorena 30. listopada, a razgledati ju možete još tjedan dana. Prepoznatljivi plavo-žuti znak unutar brojnih obrtničkih radnji dokaz je da je vrhunska umjetnost rijetka i zato tako posebna vrsta gosta. Vrsta koje nikad i nikom nije dosta. Galeriju fotografija možete pogledati ovdje.

Autorica teksta: Darija Šćukanec, prof.

Fotografije: Mirjana Spajić Buturac, prof.