RAZMJENA UDŽBENIKA

Autor: Administrator , 27. 8. 2014.

R E P U B L I K A   H R V A T S K A

GRAD ZAGREB

GRADSKI URED ZA OBRAZOVANJE,

KULTURU I SPORT

Predmet:  Razmjena udžbenika za potrebe učenica i učenika

osnovnih i srednjih škola Grada Zagreba

Poštovane, poštovani,

unatoč činjenici da je Grad Zagreb i ove godine u Proračunu Grada Zagreba osigurao sredstva za nabavu udžbenika za sve učenice i učenike osnovnih škola Grada Zagreba, te po prvi puta i udžbenike za učenice i učenike srednjih škola koji dolaze iz obitelji s troje ili više djece, na inicijativu gradonačelnika Grada Zagreba, gospodina Milana Bandića, Grad Zagreb će neposredno prije samog početka, te prvog tjedna i ove školske godine organizirati razmjenu udžbenika  za potrebe učenica i učenika osnovnih i srednjih škola Grada Zagreba i Zagrebačke županije, tj. djece i mladih iz susjednih županija.

Razmjena udžbenika odvijat će se na površini ispred glavnog ulaza Muzeja suvremene umjetnosti, 10 000 Zagreb, Avenija Dubrovnik 17, od ponedjeljka 1. do nedjelje, 14 rujna 2014. godine, od 10.00 do 20.00 sati.

Tijekom boravka djeci i mladima, te osobama u pratnji bit će omogućeno korištenje sanitarnih prostorija Muzeja, osigurana pitka voda, te nadzor službene osobe.

Sukladno dopisu ovog Ureda od 3. lipnja 2014. godine osnovne i srednje škole Grada Zagreba pozvane su uključiti se u humanitarnu akciju prikupljanja školskih udžbenika za učenike osnovnih i srednjih škola iz obitelji lošijeg imovnog stanja, pod nazivom “Spremni za dobro“ koja je provedena u suradnji Grada Zagreba i Hrvatskog Caritas-a, te s partnerima u Akciji, tvrtkama Lidl Hrvatska i Unijapapir.

S obzirom na slab odaziv škola, ljubazno molimo poglavito ravnateljice i ravnatelje osnovnih škola, ali isto tako i ravnateljice i ravnatelje srednjih škola da pozovu učenice i učenike svojih škola, te njihove roditelje, da udžbenike iz prethodne školske godine (po mogućnosti i bilježnice, te stari papir, časopise i sl.) dostave na glavnom ulazu Muzeja suvremene umjetnosti, 10 000 Zagreb, Avenija Dubrovnik 17, u predviđeno vrijeme , s obzirom na činjenicu da su izašli novi udžbenici, a  Grad Zagreb osigurao je značajna sredstva za nabavu istih.

Pozivamo ravnateljice i ravnatelje osnovnih i srednjih škola Grada Zagreba da o razmjeni udžbenika na površini ispred glavnog ulaza Muzeja suvremene umjetnosti,

10 000 Zagreb, Avenija Dubrovnik 17, obavijeste učenice i učenike Škole, te njihove roditelje.

S poštovanjem,

PROČELNIK