Zlatni objektiv 2015

Autor: Administrator , 12. 3. 2015.

NATJEČAJ "UHVATI POKRET"
I ove godine smo organizatori natječajne izložbe fotografija obrtničkih i umjetničkih srednjih škola u Republici Hrvatskoj, pod nazivom Uhvati pokret

Natječaj je otvoren do 20. travnja 2015. godine., a  uvjete natječaja pronaći ćete pod opširnije.
Prijavite se i budite i vi dobitnici "Zlatnog objektiva"!
Sretno!

OBRTNIČKA ŠKOLA ZA OSOBNE USLUGE

organizira natječajnu izložbu fotografija u cilju promicanja stvaralaštva učenika fotografskog usmjerenja obrtničkih i umjetničkih srednjih škola u Republici Hrvatskoj.

Tema natječaja:

UHVATI POKRET

"Važan je taj jedinstven trenutak u pokretu. Učini ga bitnim, neizostavnim i vrijednim postojanja. Ne dozvoli da ti taj trenutak promakne – neprimijećen i neiskorišten".

Martha Graham

Uvjeti sudjelovanja:

1.

Pravo sudjelovanja imaju svi učenici fotografskog usmjerenja u Republici Hrvatskoj.

2.

Svaki autor može sudjelovati s najviše deset fotografija.

3.

Primaju se fotografije svih vrsta, stilova i načina obrade.

4.

Fotografije trebaju biti izrađene u okviru formata A4 (20 x 30 cm).

5.

Na poleđini svake fotografije trebaju pisati podaci o autoru: ime i prezime autora; škola; razred; adresa stanovanja; telefon

6.

Prijavom na natječaj, svaki autor jamči da su fotografije njegovo osobno autorsko djelo i dozvoljava reproduciranje fotografija i objavljivanje u medijima i publikacijama u svrhu promidžbe.

7.

Fotografije prijavljene za natječaj, ocjenjivat će žiri.

8.

Žiri će odabrati fotografije za izložbu i dodijeliti nagrade.

Na temelju kvalitete odabranih fotografija za izložbu, žiri može dodijeliti posebnu nagradu "ZLATNI OBJEKTIV" za iznimno kreativnu fotografiju. Odluke žirija su konačne i neopozive.

9.

Izložba odabranih i nagrađenih fotografija održat će se u Zagrebu,

28.4. - 15.5. 2015. godine u izložbenom prostoru Knjižnice Tina Ujevića, Ulica grada Vukovara 14.

10.

Fotografije, dobro pakirane u tvrdi omot, šalju se poštom na adresu:

OBRTNIČKA ŠKOLA ZA OSOBNE USLUGE, Savska 23, 10000 Zagreb, s napomenom " za foto natječaj" ili se osobno predaju u školi. Zadnji rok za predaju radova je

20. travnja 2015. godine.

11.

Natječaj je objavljen i na web stranicama škole:

www.ss-obrtnicka-osobneusluge-zg.skole.hr

Na izložbi mogu sudjelovati i bivši učenici, te profesori i ostali djelatnici, ali izvan konkurencije za nagrade.