> O školi  > Projekti

Pripremni posjet za Leonardo da Vinci projekt

Autor: Sanda Modrić, 15. 2. 2013.

U želji da realiziram projekt koji će uključivati i učenike naše škole boravak na mojoj prvoj eu aktivnosti iskoristila sam i na način da sam ostvarila kontakt s frizerskim salonima „Evos“ koji su pristali primiti grupu naših učenika. Frizerski saloni dio su velikog lanca salona kojih ima više od stotinu na području Republike Italije, www.evos.it.

Razvila se tako ideja za projekt pod nazivom „Idemo u Europu!“ koji bi trajao 2 tjedna, a uključivao bi 12 učenika frizera i jednu nastavnicu frizerske struke.

U cilju što bolje realizacije projektne ideje, dogovaranja detalja oko samog projekta, pronalaženja smještaja za sudionike, ispunjavanja prijavnog obrasca za projekt… Agencija za mobilnost i programe eu nudi mogućnost odlaska na Pripremni posjet što sam ja i iskoristila.

Detalje oko samog projekta možete pronaći pod opcijom – Opširnije.

Projekt pod nazivom „Idemo u Europu!“ dio je europskog programa Leonardo da Vinci, uključivat će 12 učenika i 1 nastavnicu frizerske struke, a predviđa dvotjedni boravak i rad u frizerskim salonima „Evos“ u gradu Milanu u Italiji od 23.08.-06.09.2013. Saloni su dio velikog lanca frizerskih salona kojih ima više od stotinu na području Republike Italije www.evos.it, a budući da je vlasnik salona ovlašteni edukator frizerskih salona „Evos“ nekoliko puta tjedno u salonu će biti organizirana i edukacija na kojoj će se pokazivati novosti u frizerskoj struci te nove tehnike rada.

Na kraju će svi sudionici dobiti certifikate koji će potvrđivati sudjelovanje u ovom europskom projektu. Praksa će se priznati i u Hrvatskoj na način da će učenici sudionici dva tjedna manje morati pohađati praksu kod svojih poslodavaca.

Praksa će se odvijati na dvije odvojene lokacije, u dva frizerska salona, a učenici će biti podijeljeni u dvije grupe. Troje učenika će raditi u jutarnjoj, a troje u popodnevnoj smjeni. Na obje lokacije nekoliko sati na dan biti će prisutan prevoditelj koji će olakšati komunikaciju, a svaka edukacija biti će simultano prevođena.

Projekt se financira iz sredstava Europske unije tako da su u cijelosti plaćeni svi troškovi: putovanje, smještaj i hrana, lokalni prijevoz, džeparac i troškovi osiguranja. Predviđena su sredstva i za jezičnu pripremu, tako da će sudionicima biti osigurano učenje talijanskog jezika, a biti će organizirana i kulturološka priprema na kojoj će se učenici upoznati sa zemljom u koju idu, njezinim znamenitostima, zanimljivostima, spomenicima kulture itd.

Kriteriji za odabir su: ocjene, vladanje, motivacijsko pismo te razgovor sa školskom pedagoginjom kako bi se odredila spremnost za život i rad u drugoj europskoj državi.

Cijeli projekt realizira se posredstvom Agencije za mobilnost i projekte europske unije, Gajeva 22, Zagreb,

tel. 5005 635, www.mobilnost.hr