Prva samostalna izložba fotografija prof. Mirjane Spajić Buturac

Autor: Iva Kovačević, 28. 5. 2021.

Osim što se hvalimo postignućima naših učenika, ponosni smo na uspjehe naših talentiranih nastavnika! Profesorica Mirjana Spajić Buturac je jedna od njih. Uz svoj posao kojeg vrijedno i marljivo odrađuje, fotografija joj je ljubav i talent. Taj talent su prepoznali mnogi renomirani stručnjaci, te je zapažena i u medijskom svijetu.

Naša draga kolegica svečano otvara svoju prvu samostalnu izložbu fotografija večeras u 19:00 sati u Sesvetama, u udruzi ZIPS, Kelekova 2., a izložbu ćete moći pogledati do 15. rujna 2021. Svi ste pozvani! Hvala dragoj kolegici i želimo joj puno uspjeha u daljnjem radu i stvaranju!

"Njene fotografije su nenametljivo, ugodno društvo s kojim se dugo i često želimo družiti: doma i na poslu…u hotelu i knjižnici… u knjizi ili galeriji…
Ovom serijom fotografija, Mirjana je uspješno zakoračila u likovno fascinantan i uvijek intrigantan makro svijet, koji otvara bezbrojne mogućnosti za nove izazove i kreacije".
Vladimir Šimunić

"To je meni određeno putovanje u nekakav makrosvijet, koji zapravo izgleda kao svemir. Na brojnim mojim fotografijama to izgleda kao nekakve planete koje plutaju po galaksijama i svemiru", objašnjava autorica izložbe koja se krajem prošle godine počela baviti eksperimentiranjem ultraljubičastim reflektorom kojim osvjetljava kapljice ulja u vodi. Na ideju za fotografiranje mjehurića došla sam slučajno, bilo je hladno, kraj prosinca 2020., zbog epidemije nisam mogla ići van pa sam tražila nešto što mogu fotografirati kod kuće. Gledajući videa i tražeći ideje po internetu naišla sam na fotografije ulja u vodi. Nisam imala niti pravu rasvjetu, niti stativ pa sam iskoristila ultraljubičasti reflektor. Mjehurići su najednom dobili trodimenzionalni efekt i izgledali su poput malih planeta. Bila sam jako zadovoljna s tim fotografijama. Svaki put bih dobila neki drugi efekt i jedva sam čekala sljedeće fotografiranje da vidim kakve ću efekte dobiti", ispričala je Mirjana za portal generacija.hr.

Možete je pronaći na društvenim mrežama, ali preporučujemo mjehuriće uživo!

« Svibanj 2024 »